شناسه : 33471
نویسنده : استان آذربایجان غربی
عکس
روز جهانی حجاب فرصتی برای مسلمانی در سراسر جهان

میلیون ها مسلمان در سرتاسر جهان روز ۱ فوریه ، بزرگداشت روز جهانی حجاب در سرتاسر جهان برگزار می کنند.

در صفحه فیس بوک سازمان «روز جهانی حجاب» آمده است: بزرگداشت سالانه روز جهانی حجاب برای هفتمین سال در نخستین روز ماه فوریه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج‌حقوقدانان استان آذربایجان غربی روز جهانی حجاب فرصتی برای مسلمانی در سراسر جهان 

 

🔴میلیون ها مسلمان در سرتاسر جهان روز ۱ فوریه ، بزرگداشت روز جهانی حجاب در سرتاسر جهان برگزار می کنند.

🔷در صفحه فیس بوک سازمان «روز جهانی حجاب» آمده است: بزرگداشت سالانه روز جهانی حجاب برای هفتمین سال در نخستین روز ماه فوریه برگزار می شود و ما از شهروندان و پیروان تمامی ادیان می خواهیم تا این روز در همبستگی با مسلمانان در سرتاسر جهان حجاب بگذارند.

🔷در این بیانیه آمده است: ماموریت نهایی ما ایجاد یک دنیای صلح آمیز است که در آن شهروندان در جهان به هم دیگر و عقاید یکدیگر احترام بگذارند. هدف ما به طور ویژه جنگیدن با تعصبات، تبعیض، و سوءبرداشت ها علیه زنان مسلمان است. اکنون زمانی بسیار بحرانی محسوب می شود چرا که حجاب در برخی کشورها ممنوع اعلام شده و از سوی دیگر زنان مسلمان به خاطر داشتن حجاب هدف قرار گرفته و به طور فیزیکی یا کلامی مورد آزار و اذیت قرار می گیرند.

 

🔷نظمه خان بنیانگذار روز جهانی حجاب در شهر نیویورک آمریکا «شکستن کلیشه ها، از بین بردن سدها» را شعار امسال روز جهانی حجاب عنوان کرده است.

🔷 در این روزها، زنان کشورهای مختلف در شبکه های اجتماعی تصاویری از خودشان با حجاب اسلامی با هشتک های «#FreeInHijab» و «#WorldHijabDay» را منتشر میکنند.

 

معاونت امور خواهران سازمان بسیج حقوقدانان استان آذربایجان غربی

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.