سازمان بسیج حقوقدانان آذربایجان غربی

همایش باز شناخت و تبین عملکرد یک دهه اخیر مشاوران حقوقی ، وکلاو کارشناسان رسمی قوه قضائیه برگزار شد.

همایش باز شناخت و تبین عملکرد یک دهه اخیر مشاوران حقوقی ، وکلاو کارشناسان رسمی قوه قضائیه با حضور جمعی از خواهران و برادران حقوقدانان بسیجی در مورخه ۱۱ تیر ۹۷ در تالار ارومیه برگزار شد.

به گزارش سازمان بسیج حقوقدانان آ.غ در ابتدای این همایش آیاتی چند از کلام الله مجید توسط برادر بسیجی حقوقدان محمد دهقان تلاوت و سپس سرود ملی جمهوری اسلامی به اجرا در آمد . در این همایش مسئولین مرکز مشاوران و کارشناسان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد نظرات پیشنهادی خود را مطرح نمودند در ادامه رئیس کل دادگستری استان با اشاره به نقش موثر وکلا و کارشناسان در رسیدگی به پرونده ها و احقاق حق مظلومین این مناصب را اعم از قضاوت ، وکالت ، کارشناسی امانت خداوندی دانسته و لازمه دادرسی عادلانه قلمداد نمودند .

وی در ادامه خاطر نشان کرد: همه ما باید سعی کنیم پروند ه ها به موقع رسیدگی و از اطاله دادرسی پرهیز نمائیم و واقعا اگر در پروند ه ای قطع و روشن است وبه دلایل واهی موجبات اطاله دادرسی را فراهم نکنیم . و از طرفی دیگر تلاش نمائیم فرهنگ مراجعه به وکلا و کارشناسان قبل از پیجیده تر شدن پرونده صورت گرفته و از ورود پروند ها ی بیشتر به مراجع قضائی خود داری شود. این امر امر مستلزم تعامل هرچه بیشتر مراجع قضائی با وکلاء و کارشناسان قوه قضائیه است که امیدواریم با حسن نیت بیش از بیش شاهد آن باشیم.
در پایان این مراسم از وکلا و کارشناسان و مشاوران حقوقی منتخب استان نیز تجلیل به عمل آمد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.