سازمان بسیج حقوقدانان آذربایجان غربی/کانون شهید زمانلوی سپاه خوی

نشست علمی و معرفتی برگزار شد.

انجمن علمی و معرفتی با حضور جمعی از خواهران و برادران بسیج حقوقدانان شهید زمانلوی سپاه خوی در نماز خانه دادگستری شهرستان در مورخه ۹۷/۳/۱۷برگزار شد.

دراین نشست حجت الاسلام حاج آقا عرفانی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ایام ماه مبارک رمضان در خصوص مهدویت بیان داشت : تنها مکتب و مذهبی که می تواند کاروان سرخورده بشری را از گرداب و سرگردانی نجات دهد اسلام و تعالیم انسان ساز است این آرمان با مدیریت و رهبری حضرت (عج) محقق خواهد شد. تمام پیامبران الهی به دنبال محقق کردن هدف واحدی بودند همان هدفی که همه دسته ها و گروها و جمعیت های بشری را یک جا زیر پرچم پر افتخار حضرت مهدی (عج) جمع می کند همانا خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید : " هوالذی ارسل رسوله بالهدی و دین الحق لیظهره علی الدین و لو کره المشرکین " او کسی است که پیامبرانش را با هدایت و دین درست ، فرستاده تا آن را برای هر چه دین است پیروز گرداند ، هر چند مشرکان خوش نداشته باشند.

وی در ادامه افزود: بشر از ابتدای خلقت بر اساس تعالیم ادیان الهی و ندای فطرت خویش منتظر یک منجی بوده تا با ظهور چنین نجات دهنده ای دستی از غیب برون آید و جهان را پر عدل و داد کند و هرگاه جوامع انسانی نظیر عصر حاضر با خشونت ها و بی عدالتی ها و حق کشی های جباران و ستم گران مواجه می شده این انتظار مورد توجه مضاعف قرار میگرفته است. و از طرف دیگر در سایه پیشرفت های علمی به خصوص در نیمه قرن بیستم با پدیده جدیدی به نام جهانی شدن عرصه فن آوری اطلاعات و ارتباطات فواصل زمان و مکان کوتاه تر شده و زمینه گذر از مرزهای جغرافیایی را فراهم ساخته است.

در پایان این نشست سئوالاتی در خصوص مهدویت مطرح و پاسخ های لازم ارائه داده شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.