بیانیه کانون بسیج شهدای گمنام آذربایجان غربی

مساله فلسطین امروز مساله اول جهان اسلام است . امام خامنه ای (مدظله العالی )

کانون بسیج حقوقدانان ارومیه جهت شرکت در راهپیمایی روز قدس سال ۱۳۹۷ جهت اعلان انزجار از رژیم غاصب صهیونیستی و ایادی استکبار جهانی بلاخص آمریکای جنایتکار که از هیچ جنایت بشریت دریغی ندارد از جامعه حقوقدانان و حقوق خوانان ضمن محکومیت های رژیم جنایتکار جهت هرچه باشکوه تر برگزار شدن این راهپیمایی دعوت بعمل می آورد :

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به اینکه وجود بحران در چندین کشور اسلامی منطقه موجب کمرنگ شدن حمایت از مسأله فلسطین و آرمان مقدس آزادی قدس شده است، گفتند: توجه به نتیجه این بحران‌ها، به ما تفهیم می‌کند که قدرت‌های سود برنده از آن کدامند.

ایشان افزودند: آنانی‌که رژیم صهیونیستی را در این منطقه به وجود آوردند تا از طریق تحمیل یک درگیری طولانی مدت، مانع از ثبات و استقرار و پیشرفت منطقه شوند، اینک نیز در پس فتنه‌های موجود قرار دارند.

رهبر انقلاب اسلامی فتنه‌های موجود در منطقه را موجب هدر رفتن توانمندی‌های ملت‌ها در درگیری‌های بیهوده و ایجاد فرصت برای قدرت‌گیری هرچه بیشتر رژیم غاصب صهیونیستی دانستند و افزودند: در این میان، شاهد تلاش خیرخواهان و عقلا و حکمای امت اسلامی هستیم که دلسوزانه در پی حل این اختلافات هستند اما متأسفانه توطئه‌های پیچیده دشمن، توانسته است با بهره‌گیری از غفلت برخی دولت‌ها، جنگهای داخلی را بر ملتها تحمیل کند و آنها را به جان یکدیگر بیندازد و تلاش این خیرخواهان امت اسلامی را کم اثر کند.

ایشان تضعیف جایگاه مسأله فلسطین و تلاش بدخواهان برای خروج آن از اولویت را مسأله‌ای حائز اهمیت برشمردند و خاطرنشان کردند: با وجود اختلافاتی که کشورهای اسلامی با یکدیگر دارند که برخی از آنها طبیعی و برخی دیگر توطئه دشمن و برخی دیگر ناشی از غفلت است، لیکن همچنان عنوان فلسطین می‌تواند و باید، محور وحدت همه آنان باشد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای یکی از دستاوردهای کنفرانس حمایت از انتفاضه را مطرح کردن اولویت نخست جهان اسلام و آزادی‌خواهان جهان یعنی موضوع فلسطین و ایجاد فضای همدلی برای تحقق هدف والای حمایت از مردم فلسطین و مبارزات حق‌طلبانه و عدالت‌جویانه‌ آنان خواندند.(از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین)

راهپیمایی امسال: اسرائیل در حال سقوط  و انتقال سفارت آمریکا از تل آویوبه بیت المقدس برای سرپوش گذاشتن روی این ضعف ها و شکست های صهیونیسم هاست . مردم عراق و سوریه پس از سال ها جنگ و خونریزی توانستند تروریست ها و نیروی مورد حمایت اسرائیل ، آمریکا و آل سعود را از کشورشان بیرون کنند و انتقا سفارت آمریکا به بیت المقدس فقط برای جبران این شکست ها انجام گرفته است . امروز بار دیگر انتفاضه مردم فلسطین در حال برگشت است ، پس از روشن شدن خیانت های عربستان و امارت امروز بر تمامی ملت مظلوم فلسطین روشن شده که تنها دوست و یارشان در رسیدن به آرمان های بلند قدس مردم ایران اسلامی هستند.

در پایان : در اندیشه سیاسی امام خمینی رهایی اولین قبله گاه مسلمین و پایان یافتن مظلومیت مردم فلسطین از اصولی ترین مسائل جهان اسلام است و ایشان از همان ابتدای شکل گیری صهیونیست بر این نکته ی حساس انگشت گذاشته و کشورهای اسلامی را به اتحاد و همکاری در خصوص این مساله مهم وا داشته است.

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.