سازمان بسیج حقوقدانان آذربایجان غربی

جلسه هیات اندیشه ورز سازمان بسیج حقوقدانان استان برگزار گردید .

در راستای اجرای برنامه های ابلاغی بسیج در سال ۹۷، جلسه هیات اندیشه ورز حقوقدانان روز یکشنبه مورخ ۹۷/۲/۲۳راس ساعت ۱۵/۸ در محل سالن جلسه امامت دادگستری کل استان با دعوت از کلیه اعضای پیشنهادی برگزار گردید .

در ابتدای این جلسه آیاتی چند از کلام الله مجید توسط  برادر بسیجی نوید اصغری تلاوت و در ادامه این جلسه حجت الاسلام محمدپور بعنوان رئیس موقت جلسه در خصوص اهمیت فرهنگ ایستادگی و مقاومت که بسیج نیز نماد این فرهنگ است بیاناتی اظهار داشتند و در ادامه به تبیین و تشریح نظامنامه هیات ، دستورالعمل اجرایی ، وظایف کارگروه های  تخصصی پرداخته و الزامات هیات را به تفصیل بیان نمودند. درادامه جلسه برادر شیر محمدی مسئول سازمان بسیج حقوقدانان بعنوان دبیرهیات از فلسفه ایجاد هیات اندیشه ورز و تعقل مداری و دوری از تصمیم گیری در فضای هیجانی(هیجان مداری ) ، ارتباط موثر و نظام مند دنیای افکار ، ایده ، پژوهش و تحقیات با دنیای سیاستگذاران و مدیران در حوزه های مسئولیت حقوقی، رصد، پایش ، پرسشگری، پاسخگویی، انسجام، استحکام، اعتلاء و اثر بخشی بسیج  فراورده های فکری معطوف به مسائل روز مطالبی مطرح و ایجاد همگرایی در بین جوامع هدف حقوقدانان بخصوص قضات ، سر دفتران ،  وکلا ،  اساتید و کارشناسان حقوق را بسیار مهم ارزیابی کردند . در ادامه هریک از اعضاء نظرات خود را بشرح ذیل بیان نمودند و مقرر گردید .

۱-اجرایی کردن وظایف هیات  ۲- تغذیه فکری و منابع قضات توسط بسیج انجام گیرد. ۳- کارگروه ایده ها را تولید و در هیات به تصویب برسد.۴ - قانون احکام کلی برنامه توسعه مورد بررسی قرار گیرد و در خصوص موادی که در ارتباط با قوه قضائیه می باشد همفکری و نظرات جمع بندی گردد. ۵- دشمنان در عرصه های مختلف فرهنگی ، اقتصادی ، اجتماعی و ... در قالب عناوینی مانندFATF ، سند ۲۰۳۰و استارت آپ ها در صدد ضربه زدن به نظام اسلامی است که بسیج به عنوان پیشتاز دفاع از انقلاب باید موارد را احصاء و راهکارهای لازم را از طریق مجاری مربوط ارائه نمایند. ۶-کارگروه مجلس شوراء اسلامی و قوانین از کارگروه های ضروری و تاثیرگذار هیات می باشد .۷-خواهران بعنوان نصف ظرفیت جامعه اسلامی و حقوقدانان آمادگی و ظرفیت تلاش و کمک های فکری و عملی را دارد .

در ادامه برادر بسیجی ابراهیم علی نژاد بعنوان مسئول کانون بسیج حقوقدانان شهدای دادگستری بیان داشتند : تحول اساسی و اصولی در علوم انسانی از مطالبات جدی مقام معظم رهبری (مدظله ) در سالیان اخیر است که ایجاد فکر و اندیشه در خصوص نحوه عملی نمودن این مطالبات از ضروریات این تحول بوده و هیات اندیش ورز نمود عینی تولید فکر و اندیشه و نحوه پیاده سازی این افکار می باشد که مستلزم وجود منابع انسانی متعهد و همچنین بسترهای قانونی و ایجاد سازو کار و فرآیند اجرایی دقیق می باشد که در این خصوص باید تقسیم کار جدی پیش آمده و از تداخل کاری و موازی کاری بشدت اجتناب گردد .

در خاتمه جلسه برادرعلیاری توضیحاتی در خصوص ساختار هیات، میزان و نحوه برگزاری جلسات آتی و ایجاد فرآیند تصمیم سازی در کارگروه و تصمیم گیری در هیات و همچنین نگاه برون و درون سازمانی اعضاء به مسائل در حیطه عمل جوامع هدف اعم از قضات ، اساتید ، سر دفتران ، وکلا و کارشناسان حقوقی بیان نمودند .

در پایان با نظر اکثریت اعضاء حاج آقا علی محمد پور قاضی محترم دادگاه تجدید نظر بعنوان رئیس هیات اندیشه ورز سازمان بسیج حقوقدانان استان آذربایجان غربی انتخاب گردید.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.