سازمان بسیج حقوقدانان آذربایجان غربی

اطلاعیه

آغاز ثبت نام آزمون سر دفتری از دوشنبه هفته جاری

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نظر دارد براساس ماده ۵ قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران برای مناطقی که نیاز به تأسیس دفتر اسناد رسمی دارند، از بین متقاضیان واجد شرایط از طریق آزمون کتبی و اختبار، سردفتر اسنادرسمی انتخاب کند.
داوطلبان واجد شرایط می‌توانند از ۱۷ تا ۲۷ اردیبهشت امسال با مراجعه به سایت اینترنتی به نشانی   www.ssaa.ir  اقدام به ثبت‌نام کنند.
همچنین آزمون کتبی در ۲۹ اردیبهشت امسال برگزار خواهد شد؛ محل برگزاری آزمون همزمان با توزیع کارت ورود به جلسه طی اطلاعیه‌های منتشره در سایت www.ssaa.ir  به  اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون کتبی، حداکثر ظرف دو ماه پس از برگزاری آزمون در سایت  سازمان ثبت اسناد و املاک به نشانی www.ssaa.ir   اعلام خواهد شد و به مدت ۲۰ روز قابل دسترسی خواهد بود.

قبول‌شدگان باید حداکثر ۲۰ روز از تاریخ اعلام نتیجه تصویر مصدق مدارکی از جمله تصویر مدرک تحصيلي مطلوب (مندرج در شرایط اختصاصی)، تصویر دو طرف کارت ملی،  تصویر تمام صفحات شناسنامه، تصویر دو طرف کارت پايان خدمت سربازی يا معافيت دایم از خدمت نظام وظیفه عمومی (برای آقایان)،  ۶ قطعه عکس (۴× ۳) رنگی زمینه سفید پشت‌نویسی‌شده و گواهینامه مهارت‌های هفت‌گانه کامپیوتر(ICDL) را از طریق پست پیشتاز به صندوق پستی ۱۱۳۶۹۳۴۶۱۱ ارسال کنند.  گفتنی است که ایثارگران (جانبازان حداقل ۱۰ درصد، آزادگان با حداقل سه ماه سابقه اسارت و رزمندگان با داشتن حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه، فرزندان و همسران شهدا، فرزندان و همسران جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر، فرزندان و همسران آزادگان و فرزندان رزمندگان دارای حداقل دوازده ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه از اولویت مقرر و امتیازات مربوطه برخودار خواهند بود.مشمولان این بند ضروری است گواهی مربوطه و کارت ایثارگری را از مراجع ذی‌صلاح حسب مورد (بنیاد جانبازان انقلاب اسلامی استان، ستاد رسیدگی به امور آزادگان، بنیاد شهید انقلاب اسلامی ) تا قبل از برگزاری آزمون اخذ کنند. همچنین در زمان ثبت‌نام آزمون گزینه سهمیه ایثارگری خود را در بند مربوط درج کنند، در غیر این صورت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هیچ‌گونه مسئولیتی جهت اعمال سهمیه ایشان ندارد.  همچنین سران دفاتر اسناد رسمي و ازدواج و طلاق مادام که در این سمت اشتغال دارند حق شرکت در آزمون مذکور را  نخواهند داشت.هر متقاضي حق انتخاب یک محل را دارد و لازم است نام و کد محل مورد تقاضا را در فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج کنند.داوطلبان باید محل مورد تقاضا را طبق اعلام نيازهاي ذکر شده در آگهي از جهات مختلف مورد بررسي قرار داده و انتخاب کنند چراکه پس از ثبت‌نام، تغيير محل مورد تقاضا به هیچ وجه امکان‌پذیر نخواهد بود.ثبت‌نام و شرکت در آزمون و احراز نمره کتبی ایجاد حقی برای متقاضی نمی‌کند. بدیهی است پذیرش نهایی بعد از انجام اختبار شفاهی و گزینش با احراز صلاحيت داوطلب براي تصدی سردفتري اسناد رسمی مطابق مقررات به تشخيص سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خواهد بود.متقاضيان در صورت اعلام قبولی برای محل انتخابی در زمان ثبت‌نام حق درخواست تغییر محل را تحت هیچ عنوان نخواهند داشت.صدور ابلاغ سردفتری منوط به طی دوره کارآموزی و احراز صلاحیت عملی داوطلب خواهد بود.چنانچه در هر مرحله از آزمون تا صدور ابلاغ و پس از آن، خلاف اظهارات و مدارک ارسالی از سوی داوطلبان اثبات شود، از فهرست داوطلبان یا پذیرفته‌شدگان حذف شده و در صورت صدور ابلاغ نیز لغو ابلاغ خواهند شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.