سازمان بسیج حقوقدانان آذربایجان غربی

نشست انجمن علمی و معرفتی برگزار شد.

نشست انجمن علمی و معرفتی در مورخه ۳۰فروردین ۹۷ در محل کانون شهدای دادگستری با حضور اعضاء کانون و سازمان در محل بیت الزهرا برگزار شد .

در ابتدای این نشست آیاتی چند از کلام الله مجید تلاوت و سپس زیارت آل یاسین قرائت و در ادامه این نشست برادر بسیجی ابراهیم علی نژاد مسئول کانون شهدای دادگستری و معاون فرهنگی دادگستری استان ضمن آرزوی قبولی ادعیه ، توسلات ، زیارات در دو ماه پر فضیلت رجب و شعبان توفیق درک فیوضات و تبریک اعیاد شعبانیه بیان داشت : خداوند در ماه های خاص عنایت ویژه ای به بندگان خود دارد . وبسیار توصیه شده است که از دعا و نیایش غفلت نشود . کلیت دعا رابطه خاص است. و خلقت انسان جزء الطاف خداوند عالمیان همین که صبح آفتاب طلوع کرد ما زنده ایم در واقع لطف مجدد شامل ما نیز شده .

 هر آن این لطف ممکن است از ما دریغ گردد و رحمت خداوندی بر ما تداوم نیابد و شما نگاه کنید در طی سال گذشته کشور ما پر حادثه بود . حادثه پلاسکو ، کشتی سانچی ، سقوط هواپیما، ریزش معدن از این اتفاقات هر آن ممکن است بر ما نیز اتفاق بیفتد که معمولا ما در غفلتیم تا زمانی که چیزی را از دست ندهیم در کار فعالیت های روزانه و اداری نیز هم این گونه است تا گرفتار نشده ایم درست متوجه نمی شویم که چه اقداماتی را انجام می دهیم . لذا دعا جز الطاف خدا و ما باید به آن همت نمائیم. بهترین آموزش ها را دین و ائمه اطهار به ما داده است . مراسمات نباید برای ما هدف باشد ضمن برگزاری با شکوه آنها باید آموزه های دین آموزش و یادگیری و عمل به آنها همواره مد نظر قرار گیرد

وی خاطرنشان کرد: دعای شعبانیه از دعاهای است در سطح فوق العاده و با مضامین عالی که بسیار برای ما سفارش شده ما گاهی نیاز خود را به مدیر یا مسئولی عرضه می کنیم و انتظارمساعدت و رای به نفع را داریم واقع مطلب این است خداوند سامان می دهد . گاهی فکر میکنیم کاره ای هستیم و عددی محسوب میشویم باید به خدا متوسل شد علل و اسباب هم سنت الهی است . همه کاره خداست شما وظیفه تان را انجام دهید خداوند سبب ساز و سبب سوز است از ائمه سفارش شده حتی بند کفش بستن را از خدا بخواهید که توفیق از آن اوست .« اِلهی هَب لی کَمالَ الاِنقِطاعِ اِلیکَ »... خدایا به ما کمال انقطاع عنایت فرما تا با آمادگی ذهنی و روحی مفاهیم عالی را درک نمائیم . چنانچه مدارج درست طی نشود ممکن است از درک آن غافل شویم .

در پایان این مراسم حاضرین با صرف احسان پذیرایی شدند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.