سازمان بسیج حقوقدانان آذربایجان غربی

معیارهای انتخاب اصلح نوشته ای از برادر بسیجی عباس شیرمحمدی

مجلس تراز انقلاب اسلامی با تکیه بر ارزشهای والای دینی و ملی نیازمند افرادی است که در قانونگذاری توانمند ، نظارت شجاع ، انتخاب وزرای کابینه مسلط ، بودجه ریزی آگاه ، در ابراز آراء و تصمیمات مستقل ، تفریغ و محاسبه گری هوشیار و در معاهدات و قراردادها ملاحظه ی منافع و مصالح ملی را مد نظر قرار دهند.

۱-حضور حماسی ، حداکثری مردم موجب مقبولیت بخشی نظام ، همچنین افزایش اقتدار ملی که قطع و یقین بازدارندگی تولید میکند.

۲-حضور هوشمندانه در عرصه های انتخابات و انتخاب اصلح در پیشبرد امور مملکت موثر و قدر مسلم راهگشاست.

۳-مجلس تراز انقلاب اسلامی با تکیه بر ارزشهای والای دینی و ملی نیازمند افرادی است که در قانونگذاری توانمند ، نظارت شجاع ، انتخاب وزرای کابینه مسلط ، بودجه ریزی آگاه ، در ابراز آراء و تصمیمات مستقل ، تفریغ و محاسبه گری هوشیار و در معاهدات و قراردادها ملاحظه ی منافع و مصالح ملی را مد نظر قرار دهند.

۴-انتخاب شونده و انتخاب کننده باید بر جایگاه رفیع نمایندگی ، شان و منزلت آن واقف و مسئولیت خطیر نمایندگی را امانت و فرصت خدمتگزاری در عرصه قانونگذاری ، نظارت تلقی و هرگز انتخاب شونده آنرا  به  دیده ی طعمه و کسب مال و منال برای خود و  اطرافیان ننگرد.

۵-در انتخاب نمایندگان اصلح و شایسته همواره معیارهای ایجابی و سلبی مورد ملاحظه قرار گیرد .

۶-با توجه به نقش برجسته مجلس و کمسیونهای مربوطه در پیشبرد امور و جاری شدن سیاست های کلی نظام در بستر قوانین موضوعه بویژه در زمینه های اقتصادی ... تجاری ، بودجه ، خودمان را در روند مشارکت سیاسی و پیشرفت وتوسعه مملکت سهیم و مسئول بدانیم.

۷-در شاخصه های اصلی انتخاب میتوان به تعهد و تدین ، تخصص و توانمندی ، شفافیت و سلامت اقتصادی  نامزدهای انتخاباتی اشاره و مصادیق را با درنظر گرفتن این مفاهیم کلی با مولفه های کاربردی شناخت و یا از افراد امین و مورد وثوق سوال نمود.

۸- در معیار تعهد و تدین ، اندیشه و قیودات دینی ، ولایی ، قانونی ، قیام به وظیفه ، مواضع سیاسی ، رفتارهای عملی ، نوسانات فکری ، دشمن شناسی ، مرز بندی قابل مطالعه است.

۹-تخصص و توانمندی با قدرت استدلال ، نگرش سیستمی جامعه نگر، سوابق تحصیلی ، مدیریتی ، شغلی ، عملکردی ، مهارتهای فنی ، ادراکی ، انسانی ، قدرت تشخیص و تجزیه و تحلیل قابل ارزیابی است .

۱۰- شفافیت و سلامت اقتصادی با آگاهی نسبی از اموال و دارایی ، منابع درامدی هزینه انتخابات ، وعده وعیدهای انتخاباتی ، مشاغل فعلی و قبلی ...  امتیاز ندادن به خویشان و اطرافیان ، عدم ترکیب پذیری با مفاسد ، تبعیض بی عدالتی قابل تشخیص است.

۱۱- با توفیقات الهی امیدواریم ملت بزرگ ایران با آمدن شایستگان این مرز و بوم و پایدار ماندن آنها بر عهد خود حماسه ای دیگر را در دفتر چهل ویکمین سال انقلاب شکوهمند اسلامی در دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۸ علیرغم خواست دشمنان قسم خورده و بدخواهان این ملت رقم زنند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.