سازمان بسیج حقوقدانان آذربایجان غربی

حماسه انتخابات نوشته ای از برادر بسیجی عباس شیرمحمدی

مهمترین واقعه بعد از حماسه افتخار آفرین فجر سلیمانی ، انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای خبرگان رهبری در دوم اسفند ماه سال جاری است. اتفاقاتی که در طی ماهها و سالهای اخیر به وقوع پیوسته اعم از خروج آمریکا از برجام و استعصال اروپا از نقش آفرینی مستقل ، تحریم های اقتصادی طویل المدت و تشدید آن ، ترور جنایت بار و بزدلانه سپهبد شهید سردار سلیمانی ، موشک باران عین الاسد ، شکست هیمنه ی پوشالی آمریکا و همچنین پیامدهای ناشی از آن ، طرح خفت بار معامله قرن ، مقاومت منطقه ، حضور در انتخابات مجلس را فوق العاده مهم مینماید.

۱-مهمترین واقعه بعد از حماسه افتخار آفرین فجر سلیمانی ، انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای خبرگان رهبری در دوم اسفند ماه سال جاری است.

۲- انتخابات همواره به لحاظ واقعی بودن آن در نظام جمهوری اسلامی زمینه ساز تحولات بزرگ در کشور ما بوده و انتخابات پیش رو نیز از اهمیت فوق العاده ای برخوردار میباشد.

۳- اتفاقاتی که در طی ماهها و سالهای اخیر به وقوع پیوسته اعم از خروج  آمریکا از برجام و استعصال اروپا از نقش آفرینی مستقل ، تحریم های اقتصادی طویل المدت و تشدید آن ، ترور جنایت بار و بزدلانه سپهبد شهید سردار سلیمانی ، موشک باران عین الاسد ، شکست هیمنه ی پوشالی آمریکا و همچنین پیامدهای ناشی از آن ، طرح خفت بار معامله قرن  ، مقاومت منطقه ، حضور در انتخابات مجلس را فوق العاده مهم مینماید.

۴- مشارکت سیاسی مردم و نقش آفرینی آنها در تعیین نمایندگان تراز انقلاب اسلامی در انتخابات برای حفظ امنیت کشور ، گردش صحیح نخبگان ، حل شدن مشکلات ، با فرایند های قانونی و ساز و کارهای جاری اهمیت فوق العاده داشته و تنتخاب نماینئدگان اصلح موجب استحکام و امنیت نظام به خصوص در شرایط فعلی کشور خواهد بودم.

۵- انتخابات مجلس شورای اسلامی تابع  شرایط محلی و منطقه ای بوده که انتظار میرود با ساز و کارهای قانونی زمینه حضور مردم بسش از پیش فراهم گردد.

۶- شرکت در انتخابات حق مسلم مردم و البته تکلیف جدی آنان به لحاظ شرعی ، عقلی ، عرفی بوده که بدین ترتیب سرنوشت خود را با قوت بالا زنند. زیباترین ، گسترده ترین و برجسته ترین مردم سالاری دینی را به نمایش گذارند و ثانت کنند که همچون چهل سال اخیر در عرصه انتحابات نیز پشتوانه محکمی برای عظمت و اقتدار و ضامن امنیت کشوراند.

۷-باور دشمن از تشدید تحریم ها ، نفوذ و استفاده از ضعف ها و نارسائیها و برخی سوء مدیریت ها و همچنین ترور رذیلانه  نماد عینی مقاومت ، ایجاد شکاف در صفوف منسجم و مستحکم مردم ایران است که با هوشیاری مردم آگاه ، بصیر و عاقبت اندیش خنثی خواهد شد.

۸-قطع یقین مجاهدت های شهدای انقلاب اسلامی ، امنیت ، دفاع مقدس ، مقاومت منطقه ، حریم و حرم ، انگیزه ی ملت را قویتر از همیشه در دفاع از استقلال و مصونیت از اهریمنان مضاعف نموده و اعجازگونه ، شگفتی ساز خواهند نمود.

۹- تلاش دشمنان و توسل به حیل و دسیسه های متنوع و متکثر در فضای رسانه ای و مجازی با عناصر و عوامل خودباخته با حضور حماسی مردم نقش بر آب خواهد شد.

۱۰- مردم فهیم و انقلابی ما پاسخ تمامی شرارتها ، تحریم ها و تهدیدها و فرصت سوزی های سوء مدیریتی را با انتخابی آگاهانه ، عالمانه و مدبرانه به گونه ای خواهند داد که مجلس به فرمایش امام راحل عصاره فضایل ملت و در راس امور همچنان راستقامت و شجاعانه نقش آفرینی کند.

۱۱-در اولین انتخاب بعد از گام دوم مردم آگاه ، نخبگان مسئول با حضوری مثال زدنی ، عزم جدی خود را برای تشکیل مجلسی قوی ، شجاع ، ولایت مدار و انقلابی به گونه ای رقم خواهند زد که در آن مجلس نمایندگانی مومن ، انقلابی ، جهادی ، کار آمد ، توانمند ، پاک دست ، خوش سابقه ، باتدبیر ، غیور ، متعهد ، عالم بر مسائل ، مشکلات و معضلات و به دور از تجمل گرایی و اشرافیت مصمم در مبارزه با فقر و فساد و تبعیض ،شفافیت لازم ، ایفاگر نقش برجسته بر قامت نمایندگان واقعی مردم باشند.به طوری که دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی را در گام اول اعم از علمی و پژوهشی ، جهش های پزشکی ، فناوری هسته ای ، نانو تکنولوژی ، سلولهای بنیادی ، اقتدار نظامی ، فناوری فضایی ، زیست فناوری ، پاس داشته و در توسعه و پیشرفت توام با عدالت همواره بکوشد.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.