سازمان بسیج حقوقدانان آذربایجان غربی

الگوی پایداری و استکبارستیزی

سیزدهم آبان ماه سالروز تبعید بنیانگذار جمهوری اسلامی ، سالروز کشتار دانشگاه(روز دانش آموز) سالروز فتح پیروزمندانه لانه جاسوسی آمریکا در سال ۱۳۵۸، روز ملی مبارزه با استکبار گرامی باد. یقیناً سالروز ها برای توجه، تمرکز، بازخوانی رویکرد ها ، عملکرد ها، درس آموزی، عبرت گیری، مفید فایده خواهد بود.

۱- سیزدهم آبان ماه روزی که در تاریخ کشور ما هرگز فراموش نخواهد شد. چرا که به انقلاب دوم و بزرگ تر از انقلاب اول تعبیر شد.

۲- سیزده آبان ماه روز شومی برای آمریکا و نقطه عطفی برای  ملت ما  و همه آزادیخواهان واقعی جهان است.

۳- واقع مطلب آن است که آمریکا به دنبال حربه و ابزاری برای رسیدن به سلطه جهانشمولی بر سایر ملت ها و دولت ها است.

۴- در این راستا از سفارت خانه های خود  جهت عملیات روانی و براندازی با بهانه هایی همچون دفاع از دموکراسی، حمایت از حقوق بشر، مبارزه با تروریسم حداکثر بهره را می برد

۵- نقش سفارت خانه آمریکا را در رژیم منحوس پهلوی در نصب و عزل مسئولین تراز اول مملکت قابل مطالعه است

۶- با وقوع انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام(ره) و سقوط نظام ستم شاهی آمریکا به چالش کشیده شد.

۷- تداوم دخالت های آمریکا و توطئه های متعدد اعم از کودتا،آشوب های مختلف، ترورها، پناه دادن به دیکتاتور مخلوع، مسدود نمودن حساب ها، دشمنی را وارد مراحل جدیدی نمود.         

۸- فرزندان غیور ملت با  هویت  دانشجویان خط امام در واکنش به توطئه های پیچیده آمریکا لانه جاسوسی را تسخیر نمودند. و به مدت ۴۴۴روز گروگان ها  را نگهداری و پس از آن با افتتحاح مجلس شورای اسلامی، طی پیامی از طرف حضرت امام(ره) مسئله گروگان ها به نمایندگان مردم واگذار شد. دولت الجزایر به عنوان میانجی بین دولت های ایران وآمریکا انتخاب شد و بعد از مذاکرات شرایط چهارگانه نمایندگان ملت مبنای گفتگو قرار گرفت و برخی از اصول کلی بیانیه الجزایر عبارت است از: بازگرداندن دارایی های به قبل از ۲۳ ابان ۵۸، لغو کلیه تحریم ها علیه ایران، استرداد دارایی های ایران در آمریکا، استرداد دارایی های شاه مخلوع، تعهد به عدم مداخله در امور داخلی ایران، پس گرفتن کلیه دعاوی مطروحه آمریکا در دادگاه های بین المللی علیه ایران

۹- اسناد لانه جاسوسی بیانگر بخشی از توطئه های آمریکا در کشور ما است که بایست بازخوانی  و به نسل جدید منتقل گردد. علت عدم بازنشر آن در جامعه سوال برانگیز و قابل تأمل است.

۱۰- تا نسل جدید بداند که تسخیر لانه جاسوسی و گرفتار شدن گروگان ها به تعداد ۶۶ نفر، پاسخی مختصر به اقدامات خصمانه آمریکا  طی سال های متمادی دخالت در امور کشور ما بوده است.

۱۱- اقدام خصومت آمیز آمریکا در جریان موضوع طبس نیز گواه دیگری بر زورگویی های آمریکا است. که با عنایات الهی خوار و ذلیل و زبون گردید.

۱۲- با وجود مذاکره و توافق برای آزادی گروگان ها  و تعهد آمریکا در آزادسازی دارایی ها و عدم دخالت در امور کشور ما هرگز به تعهدات خود عمل نکرد و حوادث بعد از آن نشان داد که بی تعهدی و دخالت آمریکا در امور حاکی از خباثت ذاتی و خوی استکباری است.

۱۳- آمریکا با خصلت های استکباری، جنایات فجیعی را در جهان مرتکب شده که حمله اتمی به دو شهر هیروشیما و ناکازاکی در ژاپن و کشتار هزاران نفر در ساعات اولیه در سال ۱۹۴۵ میلادی، مداخله در جنگ دو کره در سال ۱۹۵۰، جنایات و قتل عام در جنگ ویتنام از سال ۱۹۵۵ تا ۱۹۷۵ میلادی، به کارگیری سلاح های شیمیایی از ۱۹۶۱ تا ۱۹۷۱ در ویتنام و لائوس، طراحی کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ و حمایت از رژیم ستم شاهی طی سال های طولانی تا سال ،۱۳۵۷ اشغال پاناما در سال ۱۹۸۹ میلادی، عملیات طوفان صحرا و اشغال عراق، تجاوز و اشغال افغانستان در ۲۰۰۱ میلادی، رسوایی های حقوق بشری آمریکا در زندان های گوانتانامو و ابوقریب، حمایت آمریکا از گروه های تروریستی، جنگ تحمیلی، بمباران های شیمیایی،تحریک و دخالت در حوادث خونبار غرب آسیا، حمایت از صهیونیست ها، سفر نیکسون رئیس جمهور امریکا و قربانی شدن سه نفر از دانشجویان در ۱۶ آذر سال ۳۲، تشکیل و حمایت از سازمان مخوف ساواک در سال ۳۵ و اعمال انواع شکنجه های فجیع جسمی و روحی مبارزان و ایجاد فضای رعب و وحشت، تحمیل قانون کاپیتالاسیون در تیر ماه ۴۳ جهت مصونیت آمریکائیان از محاکمات در ایران، تبدیل سفارت خانه آمریکا به لانه جاسوسی،(که ۷۰ نسخه از جاسوسی و عوامل آن انتشار یافته است)، مصادره اموال ایران شامل وجوه نقد، طلاجات، اوراق بهادار، تجهیزات نظامی، اموال دیپلماتیک، اموال شاه و خانواده سلطنتی، حمله به کشتی ها و سکوهای نفتی، تحریم های ظالمانه ، تهاجم فرهنگی و جنگ نرم علیه ملت ایران، ساخت فیلم های ضد ایرانی و ضد اسلامی در هالیوود، حمایت از قتنه های ۷۸،۸۲،۸۸،۹۶، ترور دانشمندان هسته ای، تروریست های خود ساخته در منطقه، جنگ های نیابتی، طی ده ها سال اخیر...، خروج از برجام، همه و همه بخشی از ماجرا جویی های آمریکا است که برای حفظ منافع خود و حفظ حق تحمیل اصول جهانشمول خود  مرتکب شده است.

۱۴- ده ها سال است که آمریکا با خوی استکباری ، تحمیل گری خود در امورات کشور ما مداخله و ملت ما مقاومت جانانه خود با رویکرد و عملکرد خصمانه خود دیوار بلندی از بی اعتمادی را ایجاد نموده است.

۱۵- لذا امروز دشمن شناسی از محوری ترین مباحث در موضوع دفع فتنه ها و دفاع از ملت سلحشور ما است.

۱۶- امروز مقابله با استکبار، قیام در مقابل انحراف، مبارزه با فساد، در همه ابعاد آن ، صبر و مبارزه علمی و عملی و تعلیم و تربیت جوانان تراز انقلاب در جهت پاسداری از اصول و اهداف انقلاب و نظام اسلامی است.

۱۷- بصیرت به معنای دانایی ، توانایی، بینایی، بینش  یعنی به مسائل سطحی نگاه نکنیم، خوب دقیق شویم، اشخاص، گروه ها، جریانات، شرایط اجتماعی را درست بشناسیم و در یک کلمه دانایی همراه با باور و ایمان است که موجب هدایت و حرکت با شتاب معقول می باشد.

۱۸- کسب بصیرت، شناخت دسیسه های دشمنان از اولویت های راهبردی در عرصه عملکردی همه ما است که امروز با پیچیده و گسترده شدن توطئه ها و نقشه های دشمنان انقلاب اسلامی که در رأس آن آمریکا است بعضاً خواص نیز در تشخیص دقیق دچار گمراهی و اشتباه می شوند.

۱۹- استکبار ستیزی و مقابله با زورگویی های قدرت های مستکبر به عنوان یکی از اصول و اهداف انقلاب اسلامی بوده و است.

۲۰- مبارزه با استکبار در انقلاب اسلامی در میان ملت سلحشور ما یک حرکت معقول، منطقی، خردمندانه و دارای پشتوانه علمی و برخاسته از تحلیل عمیق است.

۲۱- اساساً چالش و درگیری اصلی انقلاب و نظام اسلامی با دولت آمریکا به دلیل وجود همین روحیه استکباری در دولتمردان آمریکا است.

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.