یادداشتی از برادر بسیجی مرتضی زینال زاده

هفته ضد حقوق بشری آمریکا

اهم اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا که در طی سال های اخیر توسط آمریکا علیه ملت های مظلوم اعمال شده است.

استکبار جهانی در مصاف با انقلاب اسلامی تاکنون از جنگ نرم و تحریم های هوشمندانه تا عملیات نظامی، کودتا، ترورهای کور، انفجارات ناجوانمردانه،  و بهانه های حقوق بشری، حداکثر استفاده را برده و هرگز از خصومت استکباری دریغ نکرده و در آستانه هفته حقوق بشر آمریکایی در صدد هستیم سیاهه ای از نقض ها و تناقضات حقوق بشری آمریکا را فهرست وار مرور نماییم:

۱-فاجعه هیروشیما و ناکازاکی(۱۹۴۵م) بزرگترین جنایت تاریخی آمریکا که بالغ بر ۲۲۰ هزار نفر قربانی شدند.

۲- مداخله در جنگ کره (۱۹۵۰م) که بیش از ۳۶ هزار سرباز آمریکایی کشته شدند.

۳- جنایت در جنگ ویتنام(۱۹۵۵م) تا (۱۹۷۵م) بالغ بر ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر قتل عام شدند که ۵میلیون و ۱۰۰ هزار نفر کشته از مردم ویتنام بوده که اکثر قربانیان زن و کودک بودند.

۴- بکارگیری سلاح های شیمیایی در جریان جنگ ویتنام

۵- کودتای ۲۸ مرداد که با طراحی سازمان های اطلاعاتی آمریکا و بریتانیا بر ضد دولت مصدق اجرا شد و از قبل آن نظام ستم شاهی تا سال ۱۳۵۷ استمرار یافت.

۶- حمله به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران در تیر ماه سال ۶۷ که تمامی ۲۹۰ سرنشین آن ها قربانی شدند. و در نوع خود هشتمین حادثه مرگبار هوایی تاریخ است و  ویلیام راجرز فرمانده ناو جنگی آمریکایی در سال ۱۹۹۰ از جرج بوش پدر لژیون لیاقت دریافت کرد.

۷- اشغال پاناما در سال ۱۹۸۷ به بهانه دست داشتن رئیس جمهور پاناما در قاچاق مواد مخدر به این کشور حمله کرد و رئیس جمهور را برکنار و کنترل کانال مهم پاناما را بر عهده گرفت.

۸- عملیات طوفان صحرا در ۱۶ ژانویه ۱۹۹۹ عملیات طوفان صحرا با حمله به عراق و با هدف آزاد سازی کویت آغاز شد و این عملیات در ۲۸ فوریه همان سال پایان یافت.

۹- بیش از یک میلیون نفر در تجاوز و اشغال عراق توسط آمریکا از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ میلادی قتل عام شدند.

۱۰-  رسوایی ضد حقوق بشری آمریکا در زندان ابو قریب عراق به قدری وحشتناک بود که این جنایت مورد توجه نهاد های بین المللی قرار گرفت. در این زندان ضرب و جرح شدید، محرومیت های متعدد، انواع سوء رفتارای ضد بشری، خشم جهانیان را نیز برانگیخت.

۱۱- تجاوز و اشغال افغانستان در سال ۲۰۰۱ میلادی در راستای آنچه که آمریکا مبارزه با تروریسم می نامید به افغانستان حمله و این کشور را اشغال کرد، اقدامات خشونت آمیز و غیر انسانی از سوی اشغالگران آمریکا به کرات مردم مظلوم این کشور را مورد هدف قرار داده و به خاک و خون کشید.

۱۲- رسوایی ضد حقوق بشری در زندان گوانتانامو از دیگر اقدامات جنایت بار آمریکا است که افراد متهم را بدون قاعده و قانون به این بازداشت گاه منتقل بطوریکه این افراد از حقوق اسیران جنگی برخوردار نبوده و مراحل بازجویی محاکمه را بدون دسترسی به وکیل طی می کردند.

۱۳- آمار اعدام و نقض حقوق بشر در آمریکا :  از جمله مشکلات بسیار چشمگیری در سیستم قضایی آمریکا بویزه در جلسات محاکمه متهمین  که تعصب نژادی به شدت قابل تأمل می باشد

۱۴- حمایت آمریکا از گروهک ها: بالغ بر ۱۷ هزار قربانی ترور در کشور ما وجود دارد که دست پنهان آمریکا و حمایت های بی دریغ همواره آشکار و عیان بوده است که ترورهایی مانند ترورهای هسته ای از جمله آن ها است

۱۵- حمله رژیم کودک کش صهیونیستی به زنان و کودکان بی دفاع فلسطینی همچنین  حمله و جنایت های  بی وقفه رژیم زبون و ذلیل سعودی به مردم مظلوم یمن با سلاح های پیشرفته آمریکایی نیز در زمره جنایت های آمریکا است که طی سال های اخیر بی وقفه ادامه داشته و آمریکا از آن ها  بی اندازه به لحاظ تسلیحاتی و نهاد های بین المللی حمایت نموده است.

اینک حقوق بشر تبدیل به شعاری تو خالی  و بهانه ای علیه کشور های مستقل از سوی استکبار جهانی تبدیل شده است و این شعار ماهیت اصلی خود را از دست داده و آمریکا به دنبال اهداف و امیال خود در نقاط مختلف جهان است ، هرجا کشوری با اهداف و سیاست های آن همسو نباشد متهم به نقض حقوق بشر می گردد.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.