سازمان بسیج حقوقدانان آذربایجان غربی

نشست تخصصی برگزار شد.

نشست تخصصی کار گروه خانواده با حضور اعضا در سالن جلسات در مورخه ۲۶ آذر ۹۷ برگزار شد.

در ابتدای این نشست حاج آقا محمدپور ضمن عرض خیر مقدم به اعضا با بیان اینکه یکی از کمیته های هیت اندیشه ورز کمیته خانواده است بایست در چهارچوب ابلاغی با اهتمام اعضاء به صورت موضوعی به عنوان تمثیل حبس زدایی را مطرح البته تحت هر شرایط باید به مسائل کارشناسانه پرداخته و سپس جمع بندی و به مراجع ذی ربط قانونی جهت تصمیم گیری ارائه گردد.

در ادامه برادر بسیجی عباس شیرمحمدی خدمتگذار سازمان بسیج حقوقدانان با بیان اینکه علیرغم قلت وقت و کثرت مشغله مصدع اعضاء جلسه میشوم ضمن عذرخواهی و مراتب تشکر و قدرانی را اعلام میداریم . وی اشاره نمود که کمیته خانواده ذیل هیئت تعریف که به فضل الهی و همت اعضاء منشاء خیر و برکت باشیم. رسالت، فلسفه و حکمت وجودی هیئت و کارگروه ها ، انسجام و توانمندی اعضاء همچنین اثربخشی بیرونی ان است . با توجه به ترکیب اعضاء و توانمندی آنها امید است در هم اندیشی ، بحث و بررسی احصاء مطالب خانواده ، پژوهش و تحقیق ، ارتقاء دانش حقوقی قضایی ، مشاوره های حقوقی ، آسیب شناسی فردی و اجتماعی مرتبط با حقوق و حضور در جلسات ، طرح دیدگاه ها ی حقوقی ، تالیف مقالات ، تربیت حقوقدانان متعهد ، استحکام خانواده و خانواده های متعالی ، متعادل ، متزلزل ، متشتت، متلاشی، علل و عوامل طلاق ، مطالبه گری ، نقد قوانین و فرایند تصویب قوانین ، بررسی علل و عوامل موانع ، کسب مهارت و ورزیدگی در عرصه های مختلف حقوقی بیش از بیش معطوف ، مستند و مستدل به آمار و ارقام عالمانه ابراز وجود و اظهار نظر نمائیم .

در ادامه خواهر بسیجی فره حیدری قاضی دادگاه خانوده  با تشکر از فرصت هم اندیشی اظهار داشت:  باید از موازه کاری پرهیز نموده از توانمندی اساتید ، قضات دادگاه به نحوه احسن استفاده نموده .و در حوزه حقوق خانواده مشکلی که وجود دارد بحث وکالت است که  بجای حل مسائل بیشترباعث پرونده سازی بوده در این زمینه باید گزینشی از وکلای خاص استفاده شود. وی در ادامه به نقش فضای مجازی  در اختلافات خانواده، تغییر جنسیت ، ازدواج سفید  اشاره کرد که تبدیل به معضل شده که در این زمینه باید در جلسات به  راهکار های  کاربردی ارائه گردد.

درادامه این نشست خواهر بسیجی طاهره خاکسار به  حق و حقوق زنان اشاره  وخلاء قانونی که وجود دارد عدم آشنایی نسبت به این حقوق حقوق است که باید آگاه سازی این خلاء های قانونی حل و فصل گردد.

در ادامه خواهر بسیجی زهره قاسمی ضمن انعکاس یخشیی از واقعیات جامعه اظهار امیدواری کرد که جلسات به طور اساسی به مشکلات رسیدگی و جمع بندی را به مبادی ذی ربط انعکاس یابد.

در ادامه برادر بسیجی عاشوری قاضی تجدید نظر موضوع حضانت و ملاقات طفل را مطرح و بیان داشت که کودکان و نوجوانان در بلا تکلیفی هستند که باید این خلاء در قانون حل شود و قانونی  در این زمینه تصویب شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.